Alman basını: Erdoğan halkından korkuyor


0

Alman Spiegel dergisinde yayımlanan bir yazıda, Erdoğan’ın ekonomik kötüleştikçe halkından daha fazla korktuğu ve 2013’teki gibi kitlesel protesto eylemleri gerçekleşmesin diye engellemek istediği kaydedildi.

FRANKFURT – Alman Spiegel dergisinde yayımlanan bir yazıda, Erdoğan’ın ekonomik kötüleştikçe halkından daha fazla korktuğu ve 2013’teki gibi kitlesel protesto eylemleri gerçekleşmesin diye engellemek istediği kaydedildi.

Maximillian Popp imzalı yazıda, polislerin Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Betül Tanbay’ı sabahın köründe gözaltına aldıkları hatırlatılırken, “Gezi protestoları esnasında Erdoğan, Tanbay’ı delegasyon üyesi olarak ağırlamıştı” denildi.

4,5 yıl sonra kendisinin darbe planlayıcısı olarak gözaltına alındığını kaydeden yazar, 12 akademisyen ve kültürel çalışma yürüten kişilerin de Osman Kavala ile ilişkilendirerek gözaltına alındıklarını yazdı.

Akademisyenlerin aktivistleri yurt dışından getirterek Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak istedikleri savını hatırlatan yazar, Tanbay’ın ve birçok arkadaşının serbest bırakıldığını ancak Osman Kavala’nın halen cezaevinde bulunduğunu vurguladı.


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir