Alman gümrüğü nargilecilerde arama yaptı


0

Hamburg’daki nargilecilerde kontrol yapan yetkililer, 80 işletmeden 70’inde ihlal tespit etti. 20 işletmedeki kontroller, ortamdaki karbonmonoksit oranı çok yüksek olduğu için yarıda kesildi.

HAMBURG – Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan yaklaşık 80 nargileci (Shisha- Bar) kontrol edildi. Gümrük memurları, 700 kilogramın üzerinde nargile tütününe ve yasa dışı bahis otomatlarına el koydu. Aramalarda ayrıca az miktarda uyuşturucu da ele geçirildi.

Yetkililer, 55 nargile kafe işletmecisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kontrol edilen 80 nargileciden 70’inde ihlal tespit edildi. 20 işletmede kontroller ortamdaki karbonmonoksit oranı çok yüksek olduğu için yarıda kesildi ve havalandırmadan sonra devam edebildi.

Bir nargileci, aşırı yüksek karbonmonoksit değerlerinden ötürü kapatıldı. Kontrollerde gümrük, polis, maliye ve belediye yetkililerinden oluşan 400’ün üzerinde memur görev aldı.

Uzmanlar, gençlerin bu gibi ortamlarda bulunmasının sakıncalarını hatırlatarak, nargilenin en az sigara kadar sağlığa zararlı olduğu uyarsında bulundular.

Fotoğraf: Arşiv


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir