Almanya’da civciv cinayetleri sürecek


0

FRANKFURT – Federal Almanya İdare Mahkemesi, yumurta vermeyeceği anlaşılan erkek civcivlerin telef edilmesine ilişkin bir davayı karara bağladı.

Mahkeme, kapitalist üreticilerin, alternatif bir yöntem bulunana kadar, civcivleri öldürmeye devam edebileceklerine hükmetti.

Yumurta üreticilerinin çıkarlarının, hayvan hakları açısından geçerli bir sebep olmadığını düşünen mahkeme, buna rağmen, alternatif çözümler bulunana kadar erkek civcivleri öldürmenin yasal olduğuna hükmetti.

Almanya’da her yıl yaklaşık 45 milyon civciv, sadece erkek oldukları ve yumurta vermeyecekleri için presten geçirilerek telef ediliyor.

Tarım Bakanlığı da karşı

CDU’lu Tarım Bakanı Julia Klöckner de, civcivlerin kitlesel şekilde öldürülmesinin etik açıdan uygun olmadığını ve en kısa sürede sona erdirilmesi gerektiğini dile getirdi. Tarım Bakanlığı, bu konuda adım atılabilmesi için 8 milyon avro bütçe ayırdı.

Yeşiller’in yeni sistem önerisi

Yeşiller’in önerisi ise civciv cinsiyetinin tespit edilebileceği bir sistemin hayata geçirilmesi. Parti, bunun yumurta başına sadece 2 cent maliyeti olacağını savunuyor.


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir