CHP Avusturya’da bir temsilcilik daha açtı


0

CHP Avusturya Birliği Tirol Eyalet Merkezi, Milletvekili ve PM Üyesi Bülent Tezcan’ın da katılımlarıyla Innsbruck’da açıldı.

Geçtiğimiz günlerde Avusturya’daki 5. Kuruluş Yıl Dönümünü Genel Başkan Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla Viyana’da kutlayan CHP Avusturya Birliği, yeni yıl öncesi batı eyaletlerinden Tirol’e Eyalet Merkezi açtı. Avusturya’nın hemen hemen tüm eyaletlerinde örgütlü olan kurumun son dönem çalışmaları vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. 5. Yıl Dayanışma Gecesi’nde yeni eyalet merkezlerinin açılacağını müjdeleyen Birlik Başkanı Çağdaş ARSLAN, Tirol Eyalet Merkezi açılışının doğru örgütlenme modelinin bir sonucu olduğunu belirtti. Özellikle Batı Avusturya’daki üyelerin Birlik faaliyetlerine eşit ölçüde ve aktif katılmalarının demokrasinin ve coğrafi adaletin bir gereği olduğunun altını çizen Arslan, yönetim kurulu olarak yeni yıl içerisinde bir eyalet merkezini daha vatandaşların hizmetine sokma gayretinde olduklarını bildirdi.

‘Ben varsam örgüt var’ anlayışını temel yönetim ilkesi olarak reddettiğini bildiren Çağdaş Arslan, ” Kurumsal kimlik ben dahil herkesin üzerindedir, merkezin değil örgütün merkeze alındığı bir model dışında çalışma şansı kalmamıştır. Bu ilke dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keza “ev ziyaretlerinden, bir oy bir bilet kampanyasına kadar dar zamanda ülke çapında gerçekleştirdikleri seçim çalışmalarının yerelde başarıya ulaşması noktasında ellerinde önemli bir veri olduğunu bildirdi. CHP Avusturya Örgütünün, son seçimlerdeki oy artışını doğru temeller üzerine kurulmuş yerel örgütlenme modelinin bir sonucu olarak niteleyen Arslan, bu modeli tüm eyaletlerde uygulayacaklarını, demokratik eyalet örgütlenmelerinin yolunu yine bu yönetim kurulu görev süresi dahilinde açacaklarının müjdesini verdi.

Arslan sözlerini; “Başta Tirol Eyalet Başkanımız olmak üzere, örgütümüzün kıymetli emekçilerinin katkılarıyla CHP Avusturya Birliğimize kazandırdığımız Eyalet Merkezimizin partimize ve toplumumuza hayırlı olmasını diliyor, katkı sunan tüm yoldaşlarıma ve bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan partimizin kıymetli değeri Sn. Bülent Tezcan’a yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Tirol Eyalet Başkanı Enver Şahingöz, FSG Sendika Temsilcisi Süleyman Kılıç ve SPÖ Tirol Milletvekili Philipp Wohlgemuth’un da açılış konuşması yaptığı programda CHP Milletvekili ve PM üyesi Bülent Tezcan panelist olarak yer aldı.

CHP Avusturya Birliği’nin özellikle son dönemdeki yoğun ve başarılı çalışmalarının Ankara’dan ilgiyle takip edildiğini belirten Tezcan, Birlik Başkanı Çağdaş ARSLAN’ın nezdinde tüm örgüt yöneticilerini ve üyelerini kutladı.

Konuşmasının büyük bölümünü Türk toplumunun Avusturya’daki sorunlarına ayıran Tezcan, çifte vatandaşlık sorununun siyasi ilişkilerin bir sonucu olduğunu bildirdi. Diğer tüm konularda olduğu gibi dış politika alanında da AKP’nin tam anlamıyla çuvalladığını belirten Tezcan, binlerce gurbetçinin Avusturya’da vatansız kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ancak AKP’nin bu soruna karşı duyarsızlığına tepki gösterdi.

Tezcan, ” Avusturya gibi AB değerlerinin konuşulduğu bir ülkedeyiz. Ancak ırkçı partinin de olduğu sağcı koalisyonun gurbetçilerimizi vatansız bırakma uygulaması hiç bir evrensel değerle açıklanamaz. Biz CHP olarak gerek Avusturya’da gerekse Ankara’da bu sorunun çözümü noktasında mesai harcamaya devam edeceğiz” dedi.

Avusturya’daki sivil toplumu güçlendirmek gerektiğini vurgulayan Bülent Tezcan, siyasete toplumun dahil olması ve seçimlerde mutlaka sosyal demokrat dayanışma esasıyla oy kullanması gerektiğini belirtti. “Siyasete sadece Türkiye’de müdehale ederek değil, yaşadığımız ülkede de müdehale ederek; bu sorunu çıkaranları bu sorunu çözmek zorunda bırakmalıyız” dedi.

Yurtdışı seçim çevresi, denklik problemleri, bürokratik engeller ve entegrasyon problemleri gibi yurt dışındaki vatandaşlarımızın karşılaştığı bir dizi soruna da değinen Tezcan, seçim bildirgemizde yer verdiğimiz gibi bu sorunların çözüm adresinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu vurguladı.

Türkiye gündemine yönelikte değerlendirmelerde bulunan Tezcan, “hukukun üstünlüğünün olmadığı bir Türkiye, adaletin olmadığı bir Türkiye, demokrasinin olmadığı, tek adam rejiminin baskısı altında bir Türkiye sürdürülemez! Her yeri baskıyla teslim aldılar, teslim alamadıkları tek kale Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Üretim, eğitim, adalet ve sosyal devlet ilkeleri üzerinde müreffeh Turkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri ile sosyal devleti kuracağız” dedi.

“Yeni bir başlangıç yapacağız, ne mutlu size ki bugün o yeni başlangıcı yapma yolunda Tirol’de, Avusturya’da bir önemli adımı daha attınız. Tirol Eyalet Merkezini partimize kazandırdınız.” Daha yeni temsilciliklerle, yeni merkezlerle bu yolumuz, bu kavgamız, bu davamız, bu mücadelemiz, bu inancımız büyüyerek katlanarak zafere ulaşacak” diyen Tezcan, konuşmasını CHP Avusturya Birlik Başkanı Çağdaş ARSLAN ve ekibi ile Tirol Eyalet Başkanı Enver Şahingöz ve ekibine tekrar teşekkür ederek sonlandırdı.


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir