CHP İsviçre’den saldırıya kınama


0

CHP İsviçre Birliği Başkanı Nadir Köklü, yayımladığı bir mesajla Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimini kınadı.

CHP İsviçre Birliği tarafından yapılan basın açıklamasının tam metni şu şekilde:

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu`na yapılan linç girişimini şiddetle kınıyoruz.

Ankara’daki şehit cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na alçakça bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırı, sadece genel başkanımıza değil, aynı zamanda Türk demokrasisine yapılmış bir saldırıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde kazandığımız başarı, halkımızın demokrasiye, barışa ve kardeşliğe olan hasretinin bir sonucudur. Bu tür demokrasi kazanımları, ayrımcılıktan, tek adamlıktan yana olanların, kin ve nefret tohumları ekerek iktidarda kalmaya çalışanların her zaman korkulu rüyası olmuştur.

Her fırsatta kendinden olmayanı bertaraf etme peşinde olan başta AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere, “CHP İl başkanlarını şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin” talimatı veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “O evi yakın” diye bağıran provokatörlere dönüp de “Değerli arkadaşlar, mesajınızı verdiniz” diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve yine her fırsatta bu zihniyeti destekleyen koltuk değnekleri şunu açıkça bilmelidir ki:

Biz sizi ve entrikalarınızı önceden beri iyi tanıyoruz. Birçok kez halkı nasıl provoke etmeye ve nasıl ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya çalıştığınızı çok iyi biliyoruz. Siz “Tek adamlık” dedikçe, biz “Demokrasi” demeye; siz “Ayrımcılık” dedikçe, biz “Kardeşlik” demeye; siz “Kin ve nefret” dedikçe, biz “Sevgi” demeye; siz “Linç” dedikçe, biz “Barış” demeye inatla ve ısrarla devam edeceğiz.

Demokrasinin, sevginin, kardeşliğin ve barışın kazanacağı bir ülkeyi hep beraber inşa edeceğiz.

Nadir Köklü

CHP İsviçre Birliği Başkanı


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir