Kapıkule’deki bekleme sorunu çözülecek mi?


0

Hani Bulgar çalışmıyordu?

CHP’nin yıllardır gündeme taşıdığı Kapıkule’de ek peronlar inşa edilmesi önerisine “Bulgar çalışmıyor, biz ne yapalım?” diye karşı çıkanlar, 9 peronu 13’e çıkarmak için geç de olsa harekete geçti.

OKTAN ERDİKMEN – Yerel seçim gündeminin yoğunluğundan dolayı, birkaç hafta önce Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları yazmak ancak şimdi kısmet oldu.

Gurbetçi vatandaşların en önemli sorunlarından biri olan Kapıkule’deki bekleme süreleri ile ilgili açıklama yapan bakan yardımcısı, kuyrukların azalması için hem Türkiye’deki hem de Bulgaristan’daki peron sayılarının arttırılmasına karar verdiklerini söyledi.

İyi de kardeşim. Madem bu meselenin çözümü bu kadar basitti, yıllardır neden insanları o sıcakta 15-20 saat arabanın içinde beklettiniz?

Yemeksiz, susuz, tuvaletsiz geçen onca saatlik stresin ardından yola devam etmek zorunda kalanlar kaza yaptılar, yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

CHP, yıllardır bu konuyu gündeme getiriyor. Kapıkule’de ek peronlar inşa edilmesini istiyor. Buna “Bulgar çalışmıyor” diye karşı çıktınız.

Bulgaristan’la anlaşıp 9 olan giriş sınır kapısını 13’e çıkarmak bu kadar mı zordu?

Bakan yardımcısı, Bulgaristan’ın sözde dezenfeksiyon ünitelerini de arttırmasını sağlayacaklarını söylemiş.

Bizim topraklarımızın bilhassa temiz olduğunu, dezenfekte edilmesi gerekenin Türkiye’den çıkan araçlar olmadığını anlatacak, Bulgaristan’a geri adım attırıp dezenfekte haracını kaldırtacak bir babayiğit siyasetçi, elbet bir gün çıkar…

Çıkar da, biz o günleri görür müyüz, bilemem…


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir