Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya CHP Köln Derneği’nden kınama 


0

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya CHP Köln Derneği’nden kınama 

CHP Köln Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından saldırı kınandı.

CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan imzasıyla yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 “Cumhuriyetimizin kurucu ve birleştiricisi olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan menfur saldırı sadece bir kişiye ve partiye değil, demokrasiye, barışa, birliğe ve ülkemizin geleceğine yöneliktir.

 Olay, provokasyon olarak geçiştirilemeyecek kadar vahim ve ciddidir. 

Saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine yapılmıştır. Bu planlı saldırıda, saldırıyı planlayanlar ve failler kadar, onlara zemin hazırlayan siyasetçiler ile bürokratların ayrıştırıcı ve istismarcı söylem ve politikalarının sorumluluğu bulunmaktadır. Sorumlulardan hesap sorulmalı, makamlarını istismar eden siyasetçi ve bürokratlar derhal istifa etmelidir.

 Bu çirkin oyun ve politikalar, barıştan, demokrasiden, birlikten ve Ülkemizin aydınlık geleceğinden yana olan güçleri yıldıramayacak, hiçbir güç kardeşliğimizi, demokrasi ve özgürlük yolculuğumuzu engelleyemeyecektir.

 Demokrasinin güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”


Like it? Share with your friends!

0
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir