Kreuzberg’de 11 otomobil yakıldı


0
28 shares

BERLİN – Almanya’nın başkenti Berlin’de 10 otomobil ataşe verildi. Şehirde ağırlıklı olarak Türklerin ve diğer göçmenlerin yaşadığı Kreuzberg semtinin Bergmannkiez bölgesinde meydana gelen olaydın yanı sıra, Tiergarten’da da bir araç yandı.

Bölge sakinlerinin sabaha karşı 4 sularında haber vermelerinin hemen ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kısa süre içerisinde alevleri kontrol altına almayı başarsalar da, yangında büyük maddi zarar ortaya çıktı. Yangın söndürme çalışmaları esnasında da patlamalar duyulurken, alevler nedeniyle görülen yüksek ısı, apartmanların pencerelerine de zarar verdi.

Emniyetten yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre kundaklama ihtimali üzerinde durulduğu belirtildi. 4 aracın aynı anda yakıldığı tespit edilirken, bunların tümüyle yandığı, sonrasında teker teker yakılan 7 aracın da büyük zarar gördüğü belirtildi.

Siyasi motivasyon yok

Öte yandan emniyet yetkilileri, olayların ardında siyasi bir motivasyon bulunmadığını düşünüyor. Berliner Morgenpost gazetesinin haberinde ise olayların ceryan ettiği bölgenin yakınlarında bulunan bir parkta, sol görüşlü gençler tarafından kullanılan “Sınıf sınıfa karşı” sloganının yazılı olduğu ancak bunun olaylarla bağlantılı olup olmadığı konusunda bir bilgi bulunmadığı vurgulandı.

Fotoğraf: Arşiv – Unsplash


Like it? Share with your friends!

0
28 shares
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir