SunExpress’ten AKP propagandası


1
1 point

THY ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress dergisinde, AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım’a övgüler yağdırılırken, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun adı bile geçmedi. SunExpress’e Aralık ayında 400 milyon avroluk vergi istisnası tanınmıştı.

FRANKFURT – THY ve Lufthansa’nın yüzde 50’şer payla ortak olduğu SunExpress dergisinin mart sayısında, AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın propagandası yapıldı.

Aralık ayında 400 milyon avro tahmini bedelli bir vergi istisnası tanınan şirketin, uçaklarda bedava dağıttığı dergide, CHP’nin ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun adı bile geçmedi.

Çok önemli işlere imza atmış

“Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği yönetimi Binali Yıldırım ile bir araya geldi” ara başlığıyla verilen haberde, Binali Yıldırım hakkında “Dört kez üst üste Ulaştırma Bakanlığı yapan ilk ve tek siyasetçi olan Yıldırım, Türkiye hava yolu taşımacılığında çok önemli işlere imza attı” ifadesi kullanıldı.

Yıldırım’ın “Hava yolunu halkın yolu yapacağız” diye yola çıktığı ileri sürülen haberde, “Binali Yıldırım, Türkiye’nin dünya vizyonu doğrultusunda hayata geçen Yeni Havalimanı projesinin her etabında, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan olarak önemli rol üstlendi” denildi.

Yıldırım’ın belediye seçiminde ortaya attığı projelerin de propagandası yapılan haberde, engellilere, yaşlılara, ev hanımlarına yönelik vaatlere yer verildi.

7 tepeli İstanbul’a 7 eser” başlığıyla kutu olarak verilen kısımda ise Yıldırım’ın “Hızlı tren, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yeni Havalimanı, İstanbul – İzmir oto yolu ve Osmangazi Köprüsü, Kuzey Marmara Oto Yolu” projelerinde yer aldığı belirtildi.


Like it? Share with your friends!

1
1 point
redaktion

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir